Upadłość konsumencka - rozważ przed złożeniem wniosku

Śledząc fora o tematyce finansowej i pożyczkowej coraz to nagminniej możemy się natknąć na zapytanie, co to jest upadłość konsumencka. W tym krótkim artykule będę się starać rzucić trochę światła na przedmiotowe zagadnienie. W nieskomplikowanych słowach możemy, bowiem mówić o przeprowadzeniu bankructwa. Instytucja ta była znana już uprzednio w polskim systemie prawnym, niemniej jednak do tej pory mogły z niej korzystać wyłącznie podmioty prowadzące firmę (np. spółki partnerskie). Aktualnie (a dokładniej od końca grudnia 2009 roku) o obwieszczenie upadłości mogą się starać także osoby indywidualne - konsumenci.

Jednak, żeby upadłość konsumencka stała się faktem każda jednostka, która się o nią stara musi spełnić wiele przesłanek. Wstępnie należy uwidocznić, że jesteśmy niewypłacalni (znaczy to, iż ze swoich zarobków nie jesteśmy w stanie spłacać naszych comiesięcznych zobowiązań - klasyczny przykład osób, które wzięły sporo deklaracji i sumy rat przewyższają uzyskiwane zarobki). W następnej kolejności w treści uzasadniania wnioski, jaki będziemy wnosić w sądzie należy wskazać, iż zadłużenie powstało bez naszej ewidentnej winy, np. Zaciągnełem parę pożyczek Oficjalna strona pozabankowych - jak uzyskać kredyt na spłatę chwilówekpadliśmy ofiarą oszustwa albo pożyczek o lichwiarskim charakterze.Upadłość konsumencka to temat rzeka i przy wnoszeniu stosownego Zobacz wiecej tutaj wniosku potrzebna jest fachowa wiedza. Wobec tego właściwym wyjściem jest skorzystanie ze wsparcia profesjonalnego pełnomocnika w osobie mecenasa lub radcy prawnego.

Upadłość konsumencka to pierwszorzędne rozwikłanie dla bez wątpienia każdej jednostki, która stała się niewypłacalna. Do niedawna, bowiem z możliwości ogłoszenia bankructwa mogły skorzystać tylko i wyłącznie podmioty zajmujące się wykonywaniem działalności gospodarczej. Ale już z końcem przejdz na moja strone grudnia 2009 r. taką sposobność mają również osoby indywidualne- konsumenci. Przez przedłożone regulacje do ustawy o prawie upadłościowym i naprawczym nasze państwo dołączyło do państw Europy Zachodniej gdzie podobne regulacje działały już ze sporym powodzeniem od mnóstwa lat.

Jak zaznaczają, bowiem znawcy z branży kredytów i bankowości problem niespłaconych długów narasta w naszym państwie od dużej liczby lat. Oczywiście nie możemy zapomnieć o starożytnej zasadzie prawa, która mówi, iż umów trzeba dotrzymywać jednakże z drugiej strony należałoby także wziąć pod uwagę sytuację, osób nadmiernie przekredytowanych, które nie posiadają realnych szans na zwrot swych zobowiązań. Taki stan sprawy z kolei generuje to, iż uciekają one ze swoimi dochodami do szarej blog strefy. Rozwiązaniem, dlatego w takim przypadku jest upadłość konsumencka.

Nader często, albowiem osoba zadłużona na kilkadziesiąt lub też kilkaset tysięcy złotych jest skłonna wyprzedać resztkę indywidualnego dobytku, aby reszta niespłaconego długu została umorzona. Całość, albowiem sprowadza do tego, iż upadłość konsumencka zapewnia zadłużonemu „nowe” życie, bez długów, bez dodatkowy odczyt męczących telefonów od windykatorów a przede wszystkim bez zajęcia komorniczego.

Write a comment

Comments: 0