Upadłość konsumencka możliwa także bez gotówki

Odwiedzając fora o problematyce finansowej i kredytowej coraz częściej możemy się natknąć na pytanie, co to jest upadłość konsumencka. W upadlosc konsumencka tym zwięzłym artykule będę się starać rzucić nieco światła na powyższe zagadnienie. W zwykłych słowach możemy, bowiem mówić o przeprowadzeniu bankructwa. Instytucja ta była znana już uprzednio w naszym systemie prawnym, lecz do tej pory mogły z niej skorzystać wyłącznie podmioty prowadzące firmę (np. spółki partnerskie). Aktualnie (a dokładniej od końca grudnia 2009 roku) o ogłoszenie upadłości mogą się starać także osoby indywidualne - konsumenci.Aczkolwiek, aby upadłość konsumencka stała się faktem każda osoba, która się o nią stara musi wykonać wiele przesłanek. W pierwszej kolejności przychodzi wykazać, że jesteśmy niewypłacalni (oznacza to, że upadłość konsumencka ze swoich dochodów nie jesteśmy w stanie opłacać naszych comiesięcznych zobowiązań - klasyczny przykład osób, które zaciągnęły sporo deklaracji i kwoty rat przewyższają uzyskiwane dochody). W dalszej kolejności w treści uzasadniania wnioski, jaki będziemy wnosić w sądzie musimy wskazać, iż zadłużenie powstało bez naszej ewidentnej winy, np. padliśmy ofiarą przestępstwa finansowego albo pożyczek z lichwiarskim procentem.

Upadłość konsumencka to zagadnienie rzeka i przy składaniu stosownego wniosku potrzebna jest fachowa wiedza. Wobec tego słusznym wyjściem jest korzystanie z pomocy profesjonalnego pełnomocnika w osobie adwokata lub radcy prawnego.

Upadłość konsumencka to doskonałe wyjście dla bez wątpienia każdej osoby, która stała się niewypłacalna. Do niedawna, bowiem z opcji ogłoszenia bankructwa mogły skorzystać tylko i wyłącznie podmioty pałające się prowadzeniem firmy. Natomiast od końca grudnia 2009 r. taką możliwość mogą mieć również osoby indywidualne- konsumenci. Przez wprowadzone regulacje do ustawy o prawie upadłościowym i naprawczym nasze państwo dołączyło do krajów Europy Zachodniej gdzie upadłość konsumencka tego typu regulacje funkcjonowały już z dużym powodzeniem od mnóstwa lat.

Jak podkreślają, albowiem eksperci z branży kredytowej i bankowości problem niespłaconych długów narasta w naszym państwie od wielu lat. Jak pyzbyć się chwilówek - jak wyjść z pętli chwilówkowejOczywiście nie możemy zapomnieć o rzymskiej regule upadłość konsumencka wniosek prawa, która powiada, iż umów trzeba dotrzymywać jednak z drugiej strony należałoby również wziąć pod uwagę sytuację, ludzi nadmiernie przekredytowanych, które nie posiadają rzeczywistych szans na spłatę swoich zadłużeń. Taki stan sprawy z kolei generuje to, iż uciekają one ze swoimi dochodami do szarej strefy. Wyjściem, dlatego upadłość konsumencka 2017 w takim wypadku jest upadłość konsumencka.

Niesłychanie często, albowiem osoba bedąća w długu na kilkadziesiąt lub też kilkaset tysięcy złotych jest skłonna sprzedać resztkę indywidualnego dobytku, żeby całość długu została umorzona. Całość, bowiem sprowadza do tego, iż upadłość konsumencka gwarantuje zadłużonemu „nowe” życie, bez zadłużeń, bez dokuczliwych telefonów od windykatorów a przede wszystkim bez zajęcia komorniczego.

Write a comment

Comments: 0