Upadłość konsumencka a kilku komorników

Śledząc fora o tematyce finansowej i pożyczkowej coraz to systematyczniej możemy się natknąć na pytanie, co to jest upadłość konsumencka. W tym krótkim artykule chcę rzucić trochę światła na powyższe zagadnienie. Nie ma nic gorszeg niż pożyczka w parabankach - pomoc w spłacie chwilówek gdzie znajdę?W zwykłych słowach możemy, bowiem mówić o przeprowadzeniu bankructwa. Instytucja ta była znana już uprzednio w rodzimym systemie prawnym, jednak do tej chwili mogły z niej korzystać wyłącznie podmioty prowadzące działalność gospodarczą (np. spółki z ograniczoną odpowiedzialnością). Aktualnie (a dokładniej od końca grudnia 2009 r.) o ogłoszenie upadłości mogą się starać również osoby prywatne - konsumenci.

Aczkolwiek, żeby upadłość konsumencka stała się faktem każda osoba, która się o nią stara musi zrealizować wiele przesłanek. Na początku pozostaje uwidocznić, że jesteśmy niewypłacalni (znaczy to, iż ze swoich przychodów nie Dowiedz sie tutaj jesteśmy w stanie spłacać naszych comiesięcznych zobowiązań - klasyczny przykład jednostek, które zaciągnęły wiele deklaracji i sumy rat przewyższają pozyskiwane zarobki). W dalszej kolejności w treści uzasadniania wnioski, jaki będziemy składać w sądzie należy wskazać, iż zadłużenie powstało w sposób przez nas niezawiniony, np. padliśmy ofiarą przestępstwa finansowego lub pożyczek z lichwiarskim procentem.

Upadłość konsumencka to temat rzeka i przy wnoszeniu adekwatnego wniosku jest konieczna fachowa wiedza. Wobec tego poprawnym wyjściem jest skorzystanie z pomocy fachowego pełnomocnika w osobie adwokata lub radcy prawnego.

Upadłość konsumencka to wspaniałe rozstrzygnięcie dla właściwie każdej jednostki, która stała się niewypłacalna. Do niedawna, albowiem z możliwości ogłoszenia bankructwa mogły skorzystać tylko podmioty zajmujące się prowadzeniem działalności gospodarczej. Ale już z końcem grudnia strona domowa 2009 r. taką możliwość posiadają również osoby indywidualne- konsumenci. Poprzez przedłożone regulacje do przekierowanie tutaj ustawy o prawie upadłościowym i naprawczym nasze państwo dołączyło do krajów Europy Zachodniej gdzie takowe mechanizmy działały już z dużym powodzeniem od mnóstwa lat.

Jak uwypuklają, bowiem eksperci z branży finansów i bankowości problem niezwróconych zobowiązań narasta w na stronie internetowej naszym kraju od dużej liczby lat. Naturalnie nie możemy nie pamiętać o starożytnej regule prawa, jaka powiada, że kontraktów należy dotrzymywać aczkolwiek z 2-giej strony wskazane jest również wziąć pod uwagę sytuację, osób nadmiernie zadłużonych, które nie posiadają rzeczywistych szans na spłacenie swych zobowiązań. Taki stan sprawy przydatne lacza natomiast generuje to, że uciekają one ze swoimi dochodami do szarej strefy. Wyjściem, zatem w takim przypadku jest upadłość konsumencka.Nader często, albowiem osoba bedąća w długu na kilkadziesiąt lub też kilkaset tysięcy złotych jest skłonna wyprzedać resztkę indywidualnego dobytku, aby reszta niespłaconego długu została umorzona. Całość, bowiem sprowadza do tego, że upadłość konsumencka gwarantuje dłużnikowi „nowe” życie, bez zadłużeń, bez dokuczliwych telefonów od wierzycieli a przede wszystkim bez egzekucji komorniczej.

Write a comment

Comments: 0